תוכניות לטיפול בלחצים
כתבה: יפעת גדות מתוך מחקר במחקר, שפורסם ב"Hypertension". 

תוכניות לטיפול בלחצים במסגרת העבודה נמצאו יעילות ביותר בהורדת רמות הלחץ והתסמינים הקליניים הקשורים אליהן תוכנית התערבותית במקום העבודה יכולה להפחית באופן משמעותי את הסימנים ללחץ על הלב, כך מספרים לנו חוקרים היום.

לחץ במקום העבודה הוא אחד הגורמים שעלולים להעלות את הסיכון להתקף לב. במחקר, שפורסם השבוע ב"Hypertension", בדקו חוקרים את ההשפעות של תוכנית התערבותית להורדת הלחץ אצל עובדים שעמדו לקראת פיטורים זמניים - גורם משמעותי ללחץ.

המשתתפים כללו 91 עובדי משרד בחברה באיטליה שצמצמה את כוח האדם שלה ב-10% וקבוצת ביקורת שכללה 79 מתנדבים בריאים שעבדו מחוץ לחברה ולא דיווחו על לחץ הקשור לעבודה.

בתחילת המחקר, המשתתפים עברו הערכה על-ידי פסיכולוג קליני ומילאו שאלונים כדי להעריך את רמת הלחץ הכללי שלהם, עייפות ותסמינים גופניים הקשורים ללחץ. הם עברו גם בדיקת א.ק.ג. (אלקטרוקרדיוגרמה - תרשים זרמי החשמל בלב), לצורך הערכה של מערכת העצבים העצמאית (ANS), מערכת המתאימה ומשנה את תפקודי הגוף בתגובה ללחץ.

לעובדים הלחוצים היו רמות לחץ ועייפות גבוהות במידה משמעותית לעומת המשתתפים בקבוצת הביקורת, והם דיווחו על תסמינים רבים יותר הקשורים ללחץ כמו קשיי שינה, הלמות לב ובעיות של הקיבה והמעיים. בנוסף, בדיקת ה-א.ק.ג. של העובדים הלחוצים הצביעה על כך שקצב הלב שלהם מראה סימני לחץ.

עורכי המחקר ציינו כי תופעות אלו אופייניות לאנשים הנמצאים תחת לחץ - הם מתמודדים עם לחץ פסיכולוגי אך הם לא רוצים לשמוע על פסיכולוגים מפני שהם חשים תסמינים קליניים אמיתיים.

לאחר ההערכה שנעשתה בקו ההתחלה, עובדי החברה התבקשו להרשם לפגישות שבועיות בנות שעה של טיפול בלחץ, שהתמקדו בהרפיה ולימוד כישורי התמודדות עם לחץ, או בתוכנית פסיבית שהציעה מאמרים ואי-מיילים חודשיים בנושאי שיטות להורדת לחץ. 26 עובדים נרשמו לפגישות ו-25 חתמו על התוכנית הפסיבית.

יתרונות ברורים

לפני שהתוכניות החלו, תוצאות הבדיקות של מערכת העצבים העצמאית והלחץ על העורקים היו דומות בשתי הקבוצות, אך לאחר שנה, התוכנית לטיפול בלחצים הביאה לירידה משמעותית בלחץ בעורקים ולשינויים ברורים בסמני הא.ק.ג. המצביעים על לחץ.

המחקר מהווה מודל אפשרי להערכת הלחץ הקשור בעבודה, ברמה האינדיבידואלית, כתבו החוקרים, מה שמציע כי
תוכניות לטיפול בלחצים יכולות להיות יעילות ביותר במסגרת מקום העבודה.


החוקרים - מאוניברסיטת מילנו שבאיטליה.